82-миліметровий полегшений міномет

26 жовтня 2016 р. 14:42

Полегшений 82-міліметровий міномет розроблений фахівцямиДержпідприємства «Конструкторське бюро Артилерійськеозброєння» (ДП КБАО, м Київ).

Призначення: знищення живої сили і техніки, в першу чергу, що знаходиться за укриттями, в ярах, окопах, на зворотних схилахвисот, знищення фортифікаційних споруд. Є обов'язковимозброєнням спеціальних підрозділів швидкого реагування і мотострілкових підрозділів сухопутних військ.

Головною особливістю міномета є його менша в порівнянні зіштатним 82-мм мінометом маса за рахунок використання вконструкції титанових сплавів. За основними тактико-технічними характеристиками (балістика, габарити, дальність стрільби) новийміномет практично аналогічний міномету, який на сьогодні стоїтьна озброєнні української армії. Полегшеність міномета без втратиміцності конструктивно забезпечується за рахунок того, що стволнового міномета являє собою трубу з титанових сплавів. Міцністьтитану - загальновідома, а його питома вага в два з лишнім рази менше, ніж у сталі. Виграш від полегшеного варіанту очевидний іполягає в першу чергу в спрощенні транспортування міномета, внаслідок чого скорочується час його підготовки до бойового застосування, що важливо у веденні сучасного бою. Використанняв конструкції титанових стовбурів можна вважати «піонерської» розробкою ДП КБАО.

Специфікація:

 

Калібр, мм

82

Скорострільність пострілів/хв.

10-15

Дальність стрільби, м.

100-4000

Кути підйому, град.

45-85

Кути горизонтального обстрілу без перестановки двоноги, град.

+/- 4

Кучність при стрільбі на дальність 4000, м.

Epr=32, Epd=15

Обслуговування, чол.

3

Переносний боєкомплект, мін.

18

Характеристика маси, кг.

Міномет

35

Ствола

10

Опорної плити

10

Двоноги

15

Міни

3

 

До складу міномета входять: стовбур, лафет, опорна плита, запобіжник подвійного заряджання, прицільний пристрій, боєприпаси. Міномет розробки ДП КБАО може стріляти мінами західного зразка калібру 81 мм. Проект полегшеного міномета розроблений в ініціативному порядку і знаходиться на стадії попередніх випробувань. Відзначимо, що «стандартно важка» версія 82-мм мінометів, партія яких була поставлена в 1998 р на озброєння ЗС України, також є розробкою ДП КБАО. Ці міномети були розроблені з ініціативи підприємства, за рахунок внутрішніх ресурсів, була проведена розробка зразків, технічної документації, серія випробувань, після чого до них був проявлений інтерес, і зразки були прийняті на озброєння. В цілому, як відзначають представники ДП КБАО, у світі мінометне озброєння переживає сьогодні свій черговий «ренесанс». Розробляється величезна кількість нових видів міномета, що відрізняються довжиною ствола, вдосконаленням боєприпасів.

 

Особлива увага приділяється розвитку мін (боєприпасів), зокрема неконтактних детонаторів. Адже можна значно підвищити радіус ураження в разі підриву міни на висоті від 2 до 10 метрів. При цьому міномети залишатимуться незамінним засобом у антитерористичних операціях. Міномет, наприклад, ефективний під час ведення вуличних, локальних боїв.Коментарі:


Для додання коментарів необхідно зареєструватися